środa, 29 maja 2013

Czemu oni to robią?

Ciągle zastanawiam się czemu ludzie to robią. Czemu dokuczają innym, naśmiewają się z innych, czemu tak jest. Chcą się popisać? Czym? Dokuczaniem słabszym? Co w tym odważnego? Nie lepiej stanąć w obronie takiej osoby? To jest wyczyn. Sprzeciwić się "najlepszym". Co z tego, że Cię wyśmieją. Będziesz miał na sumieniu dobry uczynek..

Jeśli jednak dobry uczynek to dla Ciebie za mało, zastanów się nad sensem twojego rozumowania. Czy to rozsądne poniżać słabszych, młodszych - takie to odważne, że aż żałosne. Postaw się na miejscu słabszego. A co gdyby tobie zaczęli dokuczać? No właśnie. Upokorzenie. A jak jeszcze zobaczą, że nie umiesz się obronić, masz przechlapane.

A jeśli grupa wywiera na tobie presję do wyśmiewania innych, znajdź prawdziwych przyjaciół. Bądź wzorem dla innych, a nie sługą. Nie rób czegoś, co Ci nakazują. Miej własny rozum, własną silną wolę. Stań przeciwko nim. Odważ się po prostu. Wiele zyskasz. Nie chodzi mi o rzeczy materialne, tylko.. No sami wiecie. :)

Mam nadzieję, że przeczytałaś całe. Wiem, że nie, a szkoda. Bo może to zmieniło by twój pogląd na świat. Taka jest prawda. Więc jeśli nie przeczytałaś, zrób to. Pokaż, że potrafisz. To może Ci się przydać, gdyż w dzisiejszym świecie jest to bardzo często spotykane.