środa, 12 grudnia 2012

CZAS DOROSNĄĆ DO.. ORGANIZACJI! ♥

Cześć. 
Chyba czas wprowadzić w moje życie trochę organizacji, abym mogła się we wszystkim połapać. Życie jest ciężkie, nie ukrywam i muszę się z nim uporać, a jest to bardzo trudne. 

Rano wstaję. Szykuję się do szkoły, wychodzę z psem. W szkole "śpię" na lekcjach. Wracam zmęczona, padnięta. Wychodzę z psem, mimo zmęczenia. Wracam, siadam z laptopem. Siedzę tak do 18:00. Jem obiad. Szybko, niestarannie, byle jak odrabiam lekcje. Jem kolację. Szykuję się do spania. Siedzę przy laptopie. Idę późno spać. Wstaję padnięta. I tak w kółko.
Tak właśnie wygląda mój dzień. ._.

Często mam serdecznie dosyć życia. To błąd. Muszę  znaleźć rozwiązanie na wszystko. Pewnie większości z Was w szkole nie najlepiej idzie, albo zwyczajnie nie jesteście zadowoleni z relacji z nauczycielami. Tak jest u każdego np. u mnie. Szkoły ja mam zawsze dosyć, tym bardziej, że gdybym chciała być wzorowym uczniem musiałabym się cały czas uczyć i nie miałabym czasu na przyjemności. Można powiedzieć, że nie byłoby czasu na życie, a przecież życie rozkręca się gdy jesteśmy nastolatkami. Potem już zaczynają się większe, rodzinne obowiązki. Powtarzam sobie nie raz słowa :musisz się wreszcie ogarnąć. Te słowa są takie .. nie wiem. Nie wiem co z nimi zrobić. Mam chęci do realizacji gdy jestem w szkole, ale gdy przychodzę do domu, rzucam plecak, czasem coś jem i włączam laptopa. Od jutra ruszam pełną parą co do szkoły, a w ferie rozplanuję sobie resztę rzeczy, które chciałabym w sobie zmienić. Czas stać się bardziej wymagającym dla siebie! Zawsze chciałam się zorganizować, ale nigdy mi to nie wychodziło. Teraz się zmienię. Wiem, łatwo to powiedzieć.. Trudniej zrealizować. Nie dosyć, że muszę się bardziej uczyć, bo niektóre przedmioty to porażka, to jeszcze mam mnóstwo prac do przygotowania jeśli chodzi poza szkołą. Dodatkowy angielski, teraz przygotowania do świąt, robienie prezentów. Ja powinnam teraz biegać, martwić się, a nie siedzieć na kanapie z laptopem i pisać ten tekst.. Na szczęście ratują mnie często słowa "Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania.". To naprawdę trafny cytat. Warto znaleźć taki swój, który będzie pomagał w każdej trudnej sytuacji. Na chwilę obecną zajmuję się w 100 % swoim realnym życiem. Oczywiście będę tu normalnie zaglądać. Mam nadzieję, że będę mogła pochwalić się moimi postępami, które ułatwią mi prawidłowe funkcjonowanie.
Może każdy z nas powinien co jakiś czas wydobyć z siebie te żale same do siebie i postawić sobie mnóstwo warunków do spełnienia? Oczywiście nie wszystko co chciałabym zrobić piszę na blogu, blog to tylko cząstka mnie - ale bardzo ważna dla mnie. 

A tak na koniec mam dla Was niespodziankę! Przydatne, trafne cytaty. Jeśli, tak jak ja, planujecie w grafiku zajęcie zwane organizacją pomogą Wam te cytaty. 

"Pamiętajwszystko jest możliwe! – Wczo­raj­sze marze­nia to dzi­siej­sza rzeczywistość"
"Chcieć to móc, tylko inaczej"
"Mar­twienie się nig­dy nie roz­wiązu­je problemu. "
"A dzi­siaj wy­kasuję wszys­tkie niepot­rzeb­ne myśli o smutku... "
"Nigdy się nie poddawaj. Nigdy, nigdy i jeszcze raz nigdy"
"Byc panem własnego losu nigdy nie byc niewolnikiem. "
"Jeśli myślisz że Ci się uda lub jeśli myślisz że Ci się uda - w obu przypadkach masz rację"
"Ludzie z celami odnoszą sukcesy ponieważ wiedzą dokąd zmierzają."
"Jeśli jest ciężko to znaczy, że idziesz w dobrą stronę."
"Nigdy nie odkładaj na jutro czegoś, co możesz zrobić dzisiaj."
"Kluczem do sukcesu jest skoncentrowanie umysłu na tym, czego pragniemy, nie na tym, czego się boimy."
"Zachowaj różowe okulary na czarną godzinę."

xoxo, Lucy 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za miłe komentarze, zachęcają mnie do dalszego blogowania. ♥
W miarę możliwości odwdzięczam się za komentarze. ♥