wtorek, 12 marca 2013

Jak powstają moje posty czyli co nieco o moim blogowaniu.

1) Dobra muzyka.
Zawsze przy tworzeniu posta mam włączoną ulubioną muzykę na youtubie. Gatunek i głośność gatunku zależy od mojego humoru czy tematyki posta. Nigdy nie włączam filmików podczas pisania, bo nie potrafię się skupić i wtedy posta piszę dłuuugo.

2) Słodycze.
Bez wyjątku, gdy piszę posta, nawet moje wypocinki, muszę mieć coś słodkiego. No, ale to się też wiąże z tym, że jestem uzależniona od słodyczy. :D Po prostu to pomaga mi się skupić. Always. Everywhere. No nie wiem sama czemu, ale pomaga.
3) Zdjęcia.
Mam folder, w którym trzymam przerobione zdjęcia lub takie, które chcę wykorzystać, bo mi się podobają. Wtedy tylko otwieram zdjęcia i już. Nie muszę wybierać, przerabiać (co mi zajmuję trochę czasu).

4) Przejrzane strony.
Zawsze jak wchodzę na bloggera, żeby napisać posta mam tonę stron do przejrzenia. Więc najpierw wchodzę na fb, ask, wp, youtube, blogspot by przejrzeć wasze blogi, a dopiero potem piszę. W sumie staram się najpierw napisać, bo inaczej zdarza się, że nie zdążam w końcu napisać notki.. Ostatnio zaczęłam najpierw pisać, potem cała reszta, chociaż myśl 'muszę wejść na facebooka' mnie trochę rozprasza, daję radę.
5) Pomysły i inspiracje.
Chodzi tu bardziej o posty tematyczne. Żeby napisać taki post trzeba się czymś zainspirować. Ja najczęściej inspiruję się innymi blogami i życiem, tak! Życiem! Często wchodzę też na stronki typu weheartit.com, ale jakoś za bardzo nie inspiruje mnie to. Najbardziej vlogi i blogi. Youtube też jest dla mnie inspiracją. Jest tam wiele inspirujących vlogów/vlogerów.


To by było na tyle. Na prawdę nie wiele potrzeba (nie wiele -,-).
całuski, Julia 

+ blogi które polecam: