wtorek, 12 lutego 2013

Prowadzenie pamiętnika. ♥

Post zaplanowany.
Teraz zapewne jestem na dyskotece i post już się nie ukaże dzisiaj.

Cześć wszystkim! 
Czym różni się pamiętnik od dziennika?
Otóż dziennik powinien być pisany codziennie, a czasem nawet kilka razy dziennie. Pamiętnik może być pisany codziennie, ale nie musi. Może być pisany tylko, gdy w życiu zdarzy się coś niesamowitego lub nieprzyjemnego.

Po co pisać pamiętnik?
Pamiętnik przeważnie piszemy po to, by opisać w nim swe problemy, radości, smutki lub takie rzeczy, o których nie chcemy absolutnie nikomu mówić. Nawet najbliższej osobie. Pamiętnik może okazać się bardzo przydatny, gdy spotka nas jakaś przykrość. (Niektórzy ludzie nie mają najlepszych przyjaciół, więc prowadzą pamiętnik, który im ich zastępuje.) W pamiętniku możemy się wyżalić ze wszystkiego. Nie obawiamy się, że nas nie zrozumie. W przyszłości pamiętnik jest bardzo ciekawą pamiątką, wspomnieniami z młodych lat.

Styl pamiętnika.
Styl pamiętnika, czyli to jak będzie wyglądał zależy tylko i wyłącznie od autora. Najczęściej na początku wpisu pisze się zwrot do pamiętnika, np. Kochany Pamiętniczku. Można nawet nadać pamiętnikowi imię. 
Zazwyczaj pisze się też datę (a nawet dzień tygodnia i godzinę). W pamiętniku nie musisz wpisywać wydarzeń z bieżącego dnia. Możesz opisać swoje wspomnienia, marzenia, plany na przyszłość, swego idola, powklejać zdjęcia czy teksty swoich ulubionych piosenek. Jest wiele sposobów na pisanie pamiętnika. Możesz zapisywać ulubione cytaty, recenzje książek, filmów. Bardzo dobrym pomysłem jest rysowanie, ozdabia to wpisy i dodaje uczuć.Pierwsza strona pamiętnika jest zazwyczaj ozdobiona. Można wkleić swoje zdjęcie, wpisać dane. Jeżeli nie ma się zdjęcia można siebie narysować i podpisać, np. kolor oczu, wzrost.. Ja na pierwszej stronie umieściłam moje dane, zdjęcie, informacje o zainteresowaniach itp.Natrętne rodzeństwo.
Prawie każda z nas ma rodzeństwo, czy to starsze czy młodsze, które często doprowadza nas do szału. Żadna osoba nie chciałaby, żeby jej sekrety zostały zdradzone.
Gdzie schować pamiętnik?

W pamiętniku pisze się sekrety. Żeby nikt go nie
znalazł i nie przeczytał trzeba je odpowiednio schować. A oto kilka propozycji:

1. Jeżeli masz łóżko z materacem, włóż go pod niego.

2. Możesz go włożyć do poszewki na poduszkę.

3. Włożyć do szafki na bieliznę.


4. Włożyć głęboko pod łóżko / szafę.

5. Włożyć za kaloryfer.


6. Włożyć głęboko do szafki pod ubraniami.


7. Schować z innymi zeszytami w biurku.


T0 na tyle. Mam nadzieję, że pomogłam :)
całuski, Julia 

JAK WAM SIĘ PODOBAJĄ POSTY TEGO TYPU? 
JAKI CHCECIE KOLEJNY TEMATYCZNY POST?